BACAK GÜZELLİĞİ 
VE BAKIMI

 

 

 

Kadınların en çok dikkati çeken fiziksel özelliklerinden biridir bacakları.Bacakların dış görünümü bir kadın için çok önemlidir.Birçok kadının isteği sütun gibi bacaklara sahip olmaktır.Bacak bakımına gereken önem verildiği sürece bacaklar daima aynı şekilde kalacaktır. Peki bacaklarımıza gerçektende gereken önemi veriyormuyuz.Aşağıda size vereceğimiz önerilerimizi uygulamanızı diliyoruz.

 

Herşeyden önce bacaklar için yürüyüş ve spor yapmak çok önemlidir.Egzersiz yaparak kan dolaşımın hızlanmasını ve bacak kaslarının beslenmesini sağlayabilirsiniz.
Bacaklarınız yorulduğu zaman dinlendirmelisiniz.Uygun bir yere uzanıp,bacaklarınız göğüs hizasında olmasını sağlayın.Ayağın altına çok yüksek olmayan bir yastık koyabilirsiniz.Bacaklarınızı teker teker havaya kaldırın elinizle kasları uzun eksenleri boyunca iyice sıkarak masaj yapın.ilk önce yumuşak olan kaslar masaj ilerledikçe sertleşecektir.

 

Bacaklarınza hergün nemlendirici kremler ve tonikler kullanılmalıdır.Bacak cildi kuru ve pütürlü ise bitkisel sütler kullanabilirsiniz.Yaz aylarında bacaklarınızı uv ışınlarına karşı korumanız için uv filtresiiçeren ürünler kullanmalısınız

 

Bacaklarda görünen tüyler ince ise oksijen ile sarartabilir,kalın ise değişik epilasyon çeşitlerinden faydalanabilirsiniz.Birçok kadın en bilindik yöntem olan ağdayı tercih etmektedir.Günümüzde çalışan kadınlar için artık epilatörler büyük kolaylık sağladı.Bacaklar kalın ve fazla kasa sahip ise yapabileceğiniz yöntemlerden bazıları parafin banyoları,uygun spor ve zayıflatıcı beslenmedir.