Aromatik Cilt Bakimi

Neden Aromatik Cilt Bakimi ?

Cildimiz çesitli etkenlerden dolayi zamanla dengesini kaybeder. Cilt bakimi cildin p.H’ini düzenlemek, porlarin (gözeneklerin) temizlenmesini ve sikilasmasini saglamak da en önemli unsurdur. Cildin nem oranini dengelemek için ve dis etkenlere karsi korumak için tek bir ürün asla yeterli degildir. Komple bir tedavi için en etkili çözümdür.

 

Cildimiz genel saglik durumumuzu gösteren bir ayna gibidir. Organizmamiz en küçük bir fizyolojik bozuklukta,dengesiz beslenmede,kötü hijyen sartlarinda veya stres durumlarinda bunu derhal cildimize yansitir. Dolayisiyla tüm cilt dengemizi etkileyen faktörlere karsi koymak için düzenli cilt bakimi en önemli tedavi biçimidir. Her cilt tipinde zamanla farkli reaksiyonlar görülebilir, (Kuru ciltlerde asiri kuruma ve pullanma, yagli ciltlerde akne olusumu, olgun ciltlerde kirisiklik ve sarkma) gibi problemler olusabilir.Tüm bu cilt problemlerine karsi önlem veya olusmuslara karsi tedavi olarak yapilir. Düzenli olarak yapildiginda koruma, hijyen saglar sorunsuz ve temiz bir cilde sahip olmaniza yardimci olur.

Aromaterapik Cilt Bakimi

Aromaterapik cilt bakimininda bakim tamamen dogal ürünlerden olusur. Cildinizin üst tabakasi suyu,havayi ve yagi geçirmeme özelligine ragmen aromatik esanslari kolaylikla emer, uzun süreli nemlendirme ve antiseptik saglar. Yapilan birçok deney aromatik esanslarin cilt geçirmezligini saglayan duvari kolaylikla asip cilt altina nüfuz edebildigini ispatlamistir. Nüfuz kabiliyetini artirmak için aromatik esanslar dogal bir vektör yardimiyla kullanmak gerekmektedir: Bitkisel yaglar(findik,bugday çimi). Bu beraberlik içerigindeki vitaminler, minareller veya yagli asitler sayesinde cildin ideal dengesinin korunmasini veya yeniden kazanilmasina saglar.Nasil yapilir?
Cilt bakimina her zaman cildinize göre seçilmis bir “Aromessence” ile birlikte önce sirt masaji ile baslanir. Rahatlatici bir masajin ardindan cildinize derinlemesine bir temizlik ve kese bakimi(peeling) uygulanir Temizleme islemi bitiminde cildinize uygun bir Aromessence ve Fito krem ile 25 dakika yüz masaji yapilir. Bu aromatik masajdan sonra cildinize en uygun maskelerden biri seçilerekk, cildinizin derinlemesine temizlenmesini ve nemlenmesini saglanir. Bu maskeler 10-15 dakika cildinizde beklerken uzmanimiz size rahatlatici bir el masaji yapmaktadir. Maskenizin çikarilmasinin ardindan cildinize uygun bir nemlendirici krem sürülerek bakiminiz sona erer.Bütün bu islemlerden sonra cildinizin ferahladigini ve yenilendigini görürsünüz.