KOVA

Kova insanı genelde evde yemek hazırlamaktan pek hoşlanmaz.bu yüzden dışarıdaki hazır yiyecekleri tercih eder.özellikle de sandviç çeşitleri onları cezbeder.fakat bu yiyecekler sağlığa pek yararlı olmadığı gibi kilo da aldıracağını kovaların unutmaması gerekir.öncelikle aradaki atıştırmalardan vazgeçmek düzenli beslenme açısından en iyi seçim olacaktır. Meyve ve sebzeyi bol tüketmeleri gerekmektedir.bu yüzden buzdolabında sevdiğiniz meyve ve sebzeleri bulundurmayı ihmal etmeyin.ayrıca bu burçtakiler bol c ve e vitamini de almalıdır.e vitamini özellikle cildinin gençliğini ve elastikliğini koruması açısından yararlıdır.mineral için lahana,incir, balık, ıspanak,mercimek,kuşkonmaz gibi besinlerden yararlanabilirler.ayrıca fazla tuz kullanmaktan da kaçınmalıdırlar.böylece kan dolaşımı da rahatlayacaktır.

KOVA BURCU İÇİN 3 GÜNLÜK DİYET: :

Bu diyeti uyguladığınız takdirde 3 günde 1.5 kilo verebilirsiniz.Diyet tekrarlanabilir.Diyet süresince 2 litre su içmelisiniz.diyetinizi sporla desteklemelisiniz.

1.GÜN: Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak limonlu su, sandviç:diyet sandviç ekmeğinin içine 1 dilim jambon,light mayonez,domates ve sivri biber. şekersiz çay veya kahve. Arada:1 bardak portakal suyu. Öğlen:1 tane diyet ekmekle yapılmış dilli sandviç.1 tabak limonlu havuç salatası Arada:2 dilim karpuz. Akşam:3-4 kaşık yağsız mercimek yemeği.Bol yeşil salata. Arada:1 tane kivi.

2.GÜN: Kahvaltı:Aç karnına 2 bardak limonlu su,1 kase çilek. Arada:1 tane incir. Öğlen:Izgara tavuk.1 tabak lahana salatası:Beyaz lahana ya da Brüksel lahanası hafif haşlanır,üzerine limon suyu,hardal,nane ve 1 diş sarımsak ile hazırlanan sos dökülür. Arada:1 tane elma. Akşam:1 tabak yağsız ıspanak yemeği,1 kase diyet yoğurt. Arada:1 tane elma.

3.GÜN: Kahvaltı:1 bardak diyet süt,1 tane elma. Arada:2 diyet bisküvi, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız beyaz peynir. Öğlen:1 sosisli sandviç,1 bardak ayran. Arada:1 tane elma. Akşam:Izgara balık,garnitür olarak kuşkonmaz, bol salata. Arada:1 kase çilek.