BASAK

Bu burcun insanları paralarını yönetme konusunda doğuştan gelen kendilerine güven ve bir 6. hisse sahiptirler. Tepkici ve dikkatli yapıları nedeniyle başaklar önce durumu analiz eder ve sonra bu durumları kendileri ve ortakları için iyi bir hala getirirler. Ayrıca bu tatlı ve güvene değer insanlar çabucak endişeye düştüklerinden içinde oldukları durumu devamlı göz önünde bulundururlar. Başak burcundan biriyle yapılan bir iş her zaman tıkırında çalışan bir makine kadar harikadır.

Başakların para idaresinde gerçekten çok iyi olmaları analitik düşünebilmelerinin bir sonucudur.Başakların tuttuğu hesaplar daima düzenlidir. Bir kuruşun bile nereye gittiğini görebilirsiniz. Paraya çok fazla önem vermemelerine rağmen bankada bir miktar paralarının olması onlar için bir çeşit güvencedir. İsraftan nefret ederler. Başaklar elden geldiğince çok çalışır ve zor günler için daima tasarruf yaparlar.

Başaklar ayrıca bir bütçe sihirbazı gibidir. Ufacık miktarlarla isedikleri kadar eğlenebilirler. Yaşamdaki bütün güzelliklerin parayla olmadığğını bilirler. Genellikle çok borçları yoktur. Zaten borç almaktan ve vermekten nefret ederler. Borç verecekleri insanlar aile bireyleri ve çok güvendikleri insanlardır.

Düzenli verilen ücretler başak için bir müzik gibidir. Eldeki bir kuşun dışardaki sürüden çok daha iyi olacağını düşünürler.Başaklar için eğlence para harcamak değildir. Bilgi ve arkadaşlık onlar için altındır.